HOLISTYCZNATERAPIA.PL Psychoterapia online.  Psycholog i psychoterapeuta. Beata Matys-Wasilewska.

psycholog, psychoterapeuta, holistyczna terapia, psychoterapia online

Psychoterapia  indywidualna. 

Profesjonalny psycholog i psychoterapeuta.

 

Jeśli od dłuższego czasu masz trudności w zrozumieniu własnych emocji. Nie panujesz nad złością czy masz trudności z wyrażaniem smutku czy niepokój towarzyszy ci każdego dnia .  To są jedne z pierwszych symptomów byś rozważył psychoterapię indywidualną.

 

 

 

Każdy temat, który jest dla Ciebie ważny omawiamy jest z psychoterapeutą.

Częstymi problemami o których rozmawiamy na psychoterapii indywidualnej są:

-problemy związkowe( trudności w komunikacji w relacji, brak lub utrata partnera, poczucie samotności),

-obniżona samoocena i zaniżone poczucie własnej wartości, nadmierne przeżywanie stresu, trudności z nauką lub  obawy dotyczące zdawania egzaminów,

-problemamy z akceptacją siebie, identyfikacją własnej tożsamości  płciowej 

-problemamy życia zawodowego( brak lub utrata pracy, trudności w dopasowaniu się do grupy pracowników, trudne relacje z szefem, poczucie wypalenia zawodowego, utraty motywacji do pracy,  brak poczucia zainteresowania pracą itd.)

-problemy rodzinne( napięcia i kłótnie w domu rodzinnym, nadużycia, przemoc, zależność czy nadopiekuńczość / lub brak troski partnera czy rodziców, rozwód, zdrada, śmierć bliskiej osoby, zaburzenia psychiczne występujące w rodzinie)

- wydarzenia i sytuacje traumatyczne, które przyczyniły się do syndromu PTSD-stres pourazowy tj. wypadek komunikacyjny, w pracy , uczestniczenie w sytuacjach ekstremalnych, zagrażających życie lub zdrowie własne lub bliskich

-zaburzenia nerwicowe, depresyjne, osobowości, zaburzenia jedzenia

(zaburzenia snu, łaknienia, zaburzenia psychosomatyczne- niespecyficzne bóle, kołatanie serca nie związane z chorobami układu krwionośnego, zaburzenia trawienne nie związane zaburzeniami układu trawiennego,  nastręctwa ruchowe  czy myśleniowe utrudniające codzienne funkcjonowanie, częste zmiany nastroju, zachowania odczuwanie lęku, niepokoju)

- problemy z wyrażaniem emocji, praca nad złością, smutkiem czy lękiem

-problemy z publicznymi wystąpieniami, pokonywaniem psychicznych barier, lęków w kontaktach międzyludzkich

 

 

Jednym z zadań psychoterapii indywidualnej jest uzyskanie dobrej jakości życia.

Jako psycholog i psychoterapeuta pomagam  uzyskać wgląd w siebie, nabyć  umiejętności radzenia sobie i panowania nad swoim życiem, wzmocnić własne kompetencje, wykształcić umiejętność życia "tu i teraz" oraz zaakceptować i pokochać siebie takim jakim się jest.

Celem terapii jest  nauczenie się akceptacji dla tych czynników, które pomimo naszej woli wpływają na nasze życie a my nie możliwości ich ominąć na swojej drodze.

Terapia pozwala nam lepiej poradzić sobie z tym na co wpływu nie mamy lub ten wpływ jest ograniczony. Uczy nas dbać o samego siebie i tak byśmy mogli lepiej z poczuć się z samym sobą i   z bliskimi nam ludźmi. Uczy nas wyrażania emocji w zgodzie i poszanowaniu samego siebie i innych.  Zmiany wymagają czasu i gotowości do ich wdrażania w życie stąd czas trwania psychoterapii jest ustalany zawsze indywidualnie .  

 

 

Czas trwania psychoterapii oraz częstotliwość spotkań psychoterapeutycznych ustalamy indywidualnie. 

Pojedyncza sesja psychoterapii indywidualnej trwa 60 min. 

polityka prywatności, wizyty online, blog astrologiczny, horoskop, psychoterapia, psychoterapeuta, psycholog, psychoterapia par online, holistycznaterapia

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.