TERAPIA PAR ...

HOLISTYCZNATRERAPIA.PLTerapia par. Psycholog i psychoterapeuta.  Beata Matys-Wasilewska. 

psycholog, psychoterapeuta, psychoterapia par online, terapia par online, psycholog online
psycholog, psychoterapeuta, holistyczna terapia, psychoterapia par online

Terapia par. Profesjonalny psycholog i psychoterapeuta.

Terapia par skierowana jest do osób dorosłych będących w formalnych i nieformalnych związkach, par heteroseksualnym czy homoseksualnych czy innej orientacji płciowej

 

 

 

Spotkanie psychoterapeutyczne  zawsze poprzedzone jest rozmową o tym co dzieje się w związku, jak jedna i druga strona postrzega problem  oraz jego przyczynę.

 

 

 

Wiele par mierzy się z tematem poczucia bycia niezrozumianym w związku, brakiem równowagi w relacji ze względu na zobowiązania rodzinne czy zawodowe czy wynikające z przekonań ukształtowanych we wcześniejszych latach. 

Często omawianymi tematami jest poczucie bycia niezauważanym, pomniejszanym, ignorowanym czy niesprawiedliwie traktowanym przez partnera.

Niekiedy problemem z  którymi para zgłasza się na psychoterapię jest występująca w związku zazdrość, zaborczość partnera, ograniczanie wolności osobistej, stosowanie szantaży emocjonalnych, czy zależność emocjonalna oraz ekonomiczna. 

Niekiedy powodem podjęcia pracy psychoterapeutycznej są  występujące u jednego z partnerów lub obojga problemów psychologicznych lub psychicznych t.j. depresja, nerwica, problem alkoholowy itd.

Niekiedy problemem są sytuacje rodzinne z rodzicami czy rodzinami któregoś z partnerów czy problemy wychowawcze z dzieckiem.  W takich przypadkach rozważana jest psychoterapia rodzinna i czasowe włączenie ważnych osób konfliktu rodzinnego do terapii wspólnej.              

 

 

 

Zadaniem psychoterapii jest przywrócenie harmonii i balansu w związku oraz znalezienie akceptowalnego dla partnerów sposobu ich wzajemnego funkcjonowania.

Kiedy zostanie podjęta decyzja o rozstaniu i przerwaniu związku, psychoterapeuta pomaga parze wypracować stosowne kompromisy by rozłąka przebiegła z poszanowaniem uczuć i potrzeb obu stron.

Spotkania  terapeutyczne mają pomóc parze zrozumieć siebie nawzajem, poprawiając komunikację między sobą. 

Wiele sesji dotyczy tematów zranień i urazów, które przepracowujemy tak by obie strony czuły się wysłuchane i uszanowane. 

Terapia ma pomóc parze odzyskać zaufanie, uczucia, intymność i powrócić do radości cieszenia się z bycia razem.

Czas trwania sesji to 60 min i częstotliwość spotkań ustalana jest indywidualnie.

 

polityka prywatności, wizyty online, blog astrologiczny, horoskop, psychoterapia, psychoterapeuta, psycholog, psychoterapia par online, holistycznaterapia
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Social Media

FACEBOOK

INSTAGRAM

 

Ważne informacje

Wizyty umawiane są na bieżąco bezpośrednio rezerwując termin w kalendarzu lub kontaktując się ze mną . 

Uregulowanie należności możesz dokonać poprzez szybki przelew lub przelewem na konto.

 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Zaciekawiła Cię moja strona i masz ochotę wesprzeć moje działania  możesz postawić mi kawę:)