TERAPIA PAR ...

HOLISTYCZNATRERAPIA.PL Terapia par. Psycholog i psychoterapeuta.  Beata Matys-Wasilewska. 

psycholog, psychoterapeuta, psychoterapia par online, terapia par online, psycholog online
psycholog, psychoterapeuta, holistyczna terapia, psychoterapia par online

Terapia par

Profesjonalny psycholog i psychoterapeuta.

Terapia par skierowana jest do osób dorosłych będących w formalnych i nieformalnych związkach, par heteroseksualnym czy homoseksualnych czy innej orientacji płciowej

 

 

 

Spotkanie psychoterapeutyczne  zawsze poprzedzone jest rozmową o tym co dzieje się w związku, jak jedna i druga strona postrzega problem  oraz jego przyczynę.

 

 

 

Wiele par mierzy się z tematem poczucia bycia niezrozumianym w związku, brakiem równowagi w relacji ze względu na zobowiązania rodzinne czy zawodowe czy wynikające z przekonań ukształtowanych we wcześniejszych latach. 

Często omawianymi tematami jest poczucie bycia niezauważanym, pomniejszanym, ignorowanym czy niesprawiedliwie traktowanym przez partnera.

Niekiedy problemem z  którymi para zgłasza się na psychoterapię jest występująca w związku zazdrość, zaborczość partnera, ograniczanie wolności osobistej, stosowanie szantaży emocjonalnych, czy zależność emocjonalna oraz ekonomiczna. 

Niekiedy powodem podjęcia pracy psychoterapeutycznej są  występujące u jednego z partnerów lub obojga problemów psychologicznych lub psychicznych t.j. depresja, nerwica, problem alkoholowy itd.

Niekiedy problemem są sytuacje rodzinne z rodzicami czy rodzinami któregoś z partnerów czy problemy wychowawcze z dzieckiem.  W takich przypadkach rozważana jest psychoterapia rodzinna i czasowe włączenie ważnych osób konfliktu rodzinnego do terapii wspólnej.              

 

 

 

Zadaniem psychoterapii jest przywrócenie harmonii i balansu w związku oraz znalezienie akceptowalnego dla partnerów sposobu ich wzajemnego funkcjonowania.

Kiedy zostanie podjęta decyzja o rozstaniu i przerwaniu związku, psychoterapeuta pomaga parze wypracować stosowne kompromisy by rozłąka przebiegła z poszanowaniem uczuć i potrzeb obu stron.

Spotkania  terapeutyczne mają pomóc parze zrozumieć siebie nawzajem, poprawiając komunikację między sobą. 

Wiele sesji dotyczy tematów zranień i urazów, które przepracowujemy tak by obie strony czuły się wysłuchane i uszanowane. 

Terapia ma pomóc parze odzyskać zaufanie, uczucia, intymność i powrócić do radości cieszenia się z bycia razem.

Czas trwania sesji to 60 min i częstotliwość spotkań ustalana jest indywidualnie.

 

polityka prywatności, wizyty online, blog astrologiczny, horoskop, psychoterapia, psychoterapeuta, psycholog, psychoterapia par online, holistycznaterapia

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.