polityka prywatności, wizyty online, blog astrologiczny, horoskop, psychoterapia, psychoterapeuta, psycholog, psychoterapia par online, holistycznaterapia
psycholog, psychoterapeuta, psychoterapia, terapia par, blog
28 marca 2023

Czym jest Work -Life Balance? Psycholog i psychoterapeuta na blogu.

Jako psycholog i psychoterapeuta a przede wszystkim człowiek szukam odpowiedzi,  czym jest work- life  balance. W moim odczuciu dla każdej grupy wiekowej ten termin  co innego oznacza.

Jak byłam studentką chciałam mieć czas na spotkania z ludźmi, pójście do kina czy knajpy i tak to sobie poukładać by nie zgubić po drodze nauki a później też pracy.
Jak zostałam mamą marzyła mi się chwila bycia bez dzieci.
Jak ponownie włączyłam się do pracy to obowiązki wzrosły na szczyty i w zasadzie z latami z tych szczytów nie schodzę.  Marzą mi się drobne momenty.
Chwila na kawę czy spacer z psem w totalnej ciszy od wszystkiego.
 
Zorientowałam się, że upływający czas ma duże  znaczenie znaczenie dla mnie.
Czy was także dopada tak duże zmęczenie po zimie? Ja w tym roku tą porę roku odczuwam wyjątkowo długo i chwytam każdy cieplejszy promień Słońca jak prawdziwe błogosławieństwo
Na własnej skórze sprawdzam ćwiczenia na siłowni i pływanie na basenie. Przez ostatni miesiąc weekend wypełniałam ruchem. Dobrze. Choć widzę, że sił mam zdecydowanie za mało. "Stety" czy niestety uświadamiam sobie, że nie mogę bazować na kondycji z przed pół wieku gdzie mogłam długimi miesiącami nie robić nic i żyłam bez zadyszki.
 
emocje, balans emocjonalny, psycholog, psychoterapeuta, psychoterapia, terapia
 
A jak jest u Ciebie?
W moim odczuciu, każda pora roku wyznacza trochę inne reguły balansu życiowego.
Czy wiosną  żyjemy podobnie jak jesienią? 
Ja zdecydowanie więcej poruszam się i bardziej dbam o siebie samą latem niż zimą. Przyjmuję, że każda pora roku rządzi się innymi regułami, które wyznaczają jak mamy balansować  nasze potrzeby, układać się z naszym zdrowiem czy kondycją. 
 
Wydaje się być nierealnym utrzymać przez cały rok ten sam, stały schemat dbania o siebie. Nie tylko reguły żywienia, ale i ruchu, czy  innych  potrzeb będą ulegają modyfikacjom.
 
. emocje, balans emocjonalny, psycholog, psychoterapeuta, psychoterapia, terapia
 
Człowieka cechuje zmiana. I to ona w moim odczuciu jest czymś stałym w naszym życiu.
Podlegam nie tylko aktualnym trendom ale przede wszystkim czasowi i prawom natury. Każdy z nas jest inny.  Istnieją nie tylko różne temperamenty ale i osobowości. To one  determinują naszą zmienność i stałość w trzymaniu się zasad,  które stosujemy względem siebie. Intuicyjnie czujemy co nam służy a co nas osłabia. I tym barometrom warto ufać.
Warto byśmy szukali własnych reguł w określaniu tego czym dla nas jest balans  życiowy. Byśmy czerpali inspirację i wskazówki od innych lecz nie brali wszystkiego jako jedynej, słusznej recepty na zrównoważone życie.
 

Blog Holistyczna. Beata Matys-Wasilewska. Psycholog i psychoterapeuta.

 
 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.