polityka prywatności, wizyty online, blog astrologiczny, horoskop, psychoterapia, psychoterapeuta, psycholog, psychoterapia par online, holistycznaterapia
psycholog, psychoterapeuta, blog, psychologia, przyjemność
24 kwietnia 2023

Czy przyjemność w życiu jest potrzebna? Psycholog i psychoterapeuta na blogu.

Bez przyjemności nasze życie byłoby ubogie. Stan przyjemności nie tylko sprawia, że chce nam się żyć ale znacząco wpływa na nasze podejście do wyzwań, na odczuwanie własnej kondycji fizycznej i psychicznej oraz ogólną ocenę jakości naszego życia.

Bycie uważnym na samego siebie zbliża nas do osiągania większego komfortu w życiu. Jak bardzo na dobre samopoczucie mają regularne ćwiczenia, dobre posiłki i odpowiednia ilość snu mogą wypowiedzieć się ci , którzy w tych obszarach pracują na co dzień. Bycie uważnym to bycia świadomym swoich potrzeb i emocji. Dlatego nigdy mało w temacie słuchania swojego ciała i działania w zgodzie z własna intuicją.

Dbaj o to by w twoim grafiku dnia codziennego nie zabrakło czasu na relaks i odpoczynek oraz ulubione zajęcia takie jak czytanie czy słuchanie muzyki. Przyjemne spędzanie czasu zawsze dobrze wpływa na wzrost naszego samopoczucia.

psycholog, psychoterapeuta, blog, psychologia, przyjemność

Człowiek jest i będzie zwierzęciem stadnym. Potrzebuje innych do życia jak powietrza. Dlatego relacje społeczne są istotne dla budowania naszego poczucia szczęścia. Otwieranie się na ludzi jest związane z dzieleniem się z nimi radościami i zmartwieniami, wspólnym czasie na rozmowach i wzajemnych pomocach czy podzielaniu tych samych zainteresowań.

Otwieranie się na innych zazwyczaj związane jest z osiąganiem większej akceptacji samego siebie. Im bardziej praktykujesz samoakceptację tym lepiej akceptujesz siebie ze swoimi zaletami jak i wadami. Łatwiej jest ci uwierzyć w swoja wartość oraz cieszyć się z tego kim i jaki jesteś. Staraj się nie porównywać do innych i skupić się na indywidualnych twoich wyborach. Każdy człowiek jest i będzie inny. Dlatego możemy nawzajem od siebie czerpać i uczyć się nowych rzeczy oraz inspirować się do rozwoju.

Nowe doświadczenia i wyzwania dostarczają nam wielu przyjemnych emocji. Warto wypróbowywać nowe hobby. Podróżowanie i uczenia się nowych rzeczy rozwija w nas pasje i chęć zagłębiania się w nowe obszary. A to dostarcza wiele satysfakcji i radości.

Odkrywanie radości w rzeczach małych pozwala nam cieszyć się każdą chwilą a nie tylko czekać na duże tematy w naszym życiu. Dostrzeganie małych przyjemności jak smaczny posiłek, relaks przy książce czy ciepła rozmowa z bliską osobą nastraja nas pozytywnie do życia i ukierunkowuje na optymistyczne patrzenie w przyszłość.

 

psycholog, psychoterapeuta, blog, psychologia, przyjemność

 

Kontakt z naturą pozwala odzyskać nam wewnętrzną równowagę. Spacer po lesie, sadzenie kwiatów w doniczce czy słuchanie śpiewu ptaków koi nasze ciało i emocje. Dzięki przyrodzie mamy szanse na nowo się odradzać.

Dbanie o przyjemność w życiu to indywidualny proces. Ważne by znaleźć swój sposób oraz podjąć takie aktywności by czerpać radość i przyjemność z tego co nas cieszy w życiu.

Im bardziej dbamy o miejsce w naszym życiu na przyjemne doświadczenia tym lepiej radzimy sobie ze stresem, mamy lepsze samopoczucie i nasze życie bardziej nam się podoba.

 

Blog Holistyczna. Beata Matys-Wasilewska. Psycholog i psychoterapeuta.

 

 

 

 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.